Co gdy Unturned nie działa?

Drake

Stary wyjadacz
Zasłużony
Witam, pisze ten poradnik, aby pomóc wielu osobom z problemami :D
Z Unturned oczywiście.
Dzielę go na kilka punktów. Poniżej spis treści, aby łatwiej znaleźli właściwą metodę rozwiązania problemu:

1. Wstęp
2. Wirus
3. Sterownik Karty Graficznej
4. .Net Framework, Visual C++ Redistrubutable, DirectX i inne powody zawieszeń programów
5. Problem z BattleEye ( UWAGA! BattlEye nie działa na Windows XP !!! Nie możecie grać na serwerach objętych ochroną BattlEye jak choćby wszystkie serwery unturned.pl )

Jeśli pomogłem daj Pozytywną Ocenę. Nie pisałem tego po to, abyś przeszedł koło tego obojętnie ;)

1.Wstęp

Jeśli Unturned Ci działało, a nagle przestaje to odpowiedz sobie przede wszystkim na pytanie CO SIĘ ZMIENIŁO i to odwróć.
Przykładowo może to być jakiś wirus, nowy sterownik karty graficznej lub coś w tym stylu co nie pozwala programowi (Unturned) właściwie się uruchomić.
Tak, podstawa to logiczne myślenie!
Nigdy!!! Powtarzam, nigdy nie instaluj sterowników z innych źródeł, niż oficjalne strony!!! Tyczy się to również całego oprogramowania. Jeśli jakiś program nie ma swojej oficjalnej strony to polecam mocno wziąć go pod lupę przed zainstalowaniem.
Do wielu czynności potrzebny ci będzie ten program więc polecam pobrać od razu i zainstalować:

http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

Jest to program darmowy i ułatwiający usuwanie nawet wirusów. Podczas instalacji odhaczaj wszystkie zbędne opcje, aby nie zainstalować jakiegoś zbędnego programu!

Czasami wystarczy sprawdzić spójność plików gry w opcjach na Steam. Jeśli to nie zadziałało to czytaj dalej.

2. Wirus

A.
Jeśli np. zainstalowałeś program zawierajacy przy okazji jakieś ukryte lub niezbyt dobrze widoczne opcje to masz wirusa.
Często zdarza się tak, że niektóre wirusy po wpisaniu frazy w przeglądarkę "antywirus" zamykają ją i uniemożliwiają pobranie czegokolwiek pomocnego z sieci. Inne wirusy uniemożliwiwają uruchomienie wielu/wszystkich plików wykonywalnych takich jak unturned.exe (również notepad, paint itd. ) i przy okazji wyświetlają losowe lub ciągle ten sam komunikat.
B.
Przydatny wtedy jest np. Pendrive (ALE UWAGA! kiedyś zawirusowałem sobie pendrive'a i ŻADNYM programem do wymazywania informacji nie mogłem usunąć wirusa z niego ! Obecnie leży chyba w szufladzie na pamiątkę ), drugi komputer w sieci lokalnej (domowej) z którego można przerzucić pliki itp. Ewentualnie po prostu płyta CD/DVD, na którą możemy nagrać jeden z setek darmowych antymalware'ów/antywirusów dostępnych w sieci i zainstalować go na zawirusowanym komputerze.
C.
A co jeśli nie możesz zainstalować bo wirus uniemożliwia kliknięcie setup.exe w antywirusie? Wtedy uruchom Windows'a w trybie awaryjnym (najlepiej z obsługą sieci) klikając po włączeniu komputera F8 na klawiaturze. W tym trybie niemal na pewno wirus będzie nieaktywny i umożliwi ci rozpoczęcie procedury instalacji antywirusa i skanowanie komputera.
Ważna uwaga: zawsze wybieraj maksymalnie inwazyjne opcje usuwania podejrzanych plików. Czasami wirus może znajdować się w pirackiej grze, czy oprogramowaniu i dopiero po kilku tygodniach dał o sobie znać więc licz się z usunięciem niektórych nielegalnych programów (w tym loadera z Windowsa ;) )

3. Sterownik Karty Graficznej

A.
Jeśli zainstalowałeś sterowniki do swojej karty graficznej, zaktualizowałeś je i nagle Unturned przestał działać może to oznaczać, że są... zbyt nowe! Zdarza się to rzadko, ale jest możliwe, że oprogramowanie jest w jakiś sposób wadliwe. Polecam wtedy usunąć, odinstalować sterowniki i ze strony producenta pobrać starsze, np. z poprzedniego update'u lub jeszcze wcześniejsze, na których gra działała poprawnie.
B.
Możliwe, że odwrotnie, niż w punkcie A masz za stare sterowniki do karty graficznej. Polecam uaktualnić do najnowszych korzystając z panelu sterowników lub oficjalnej strony producenta.
C.
Nigdy!!! Powtarzam, nigdy nie instaluj sterowników z innych źródeł, niż oficjalne strony!!! Tyczy się to również całego oprogramowania.

4. .Net Framework, Visual C++ Redistrubutable, DirectX i inne
czyli powód wielu zawieszeń programów.

A.
Czasami wystarczy sprawdzić spójność plików gry w opcjach na Steam. Jeśli to nie zadziałało to czytaj dalej.
B.
Czasami zdarza się tak, że po jakimś wirusie, awarii systemu, czy innych zdarzeniach sterowniki do wyżej wymienionych programów przestają działać. Polecam następujące kroki:
Odinstaluj .Net Framework, Visual C++ i DirectX używając Panelu Sterowania w Windows lub prościej RevoUninstaller. Podczas używania Revo zawsze zaznaczaj maksymalne opcje usuwania typu "usuń wszystko", czy "wyczyść rejestr" itd. Nie zapomnij zaznaczyć wszystkich "kwadracików" przy wybieraniu np. wpisów w rejestrze, które muszą zostać usunięte, aby program był rzeczywiście odinstalowany w pełni.
C.
Zainstaluj powyższe programy korzystając z oficjalnych stron microsoftu itp.
D.
Jeśli dalej wyskakuje ci podczas uruchamiania Unturned jakiś raport o błędach odinstaluj Unturned i BattleEye używając (tym razem koniecznie!) Revouninstaller i czyszcząc rejestr całkowicie za pomocą programu.
E.
Jeśli nadal wyskakuje ten sam błąd spróbuj znaleźć rozwiązanie w sieci wpisując go w google. Jeśli Google nie wypluł żadnego wyniku to wątpię, aby ktokolwiek na tym, czy innym forum był w stanie pomóc ci z twoim problemem.
Jeśli Unturned działało wcześniej to polecam format dysku i nowego Windowsa o ile oczywiście zrobiłeś wcześniej wszystkie opisane kroki.

5. Problem z BattleEye

A.
Jeśli BattleEye niewłaściwie ci się zainstalował to odinstaluj go używając Panelu Sterowania (dodaj/usuń programy) lub użyj najlepiej Revo. Po skasowaniu go uruchom ponownie komputer i zainstaluj od nowa. Jeśli masz aktualne sterowniki to powinien zainstalować się bez przeszkód, ale uważaj na antywirusa, który może blokować procesy instalacji wielu programów zupełnie bezsensownie. Ja mam antywirusa wyłączonego niemal cały czas, włączam jedynie, gdy coś się zaczyna dziać.
B.
Jeśli to nie pomogło odinstaluj BattleEye i Unturned za pomocą Revo. Następnie reset kompa i zainstaluj od nowa.
Zawsze pamiętaj, aby mieć uaktualnione sterowniki w komputerze. Nie chodzi mi tu tylko o kartę graficzną, ale wszystko.
Net Framework, DirectX itd.

Jeśli pomogłem daj Pozytywną Ocenę. Nie pisałem tego po to, abyś przeszedł obok obojętnie ;)

I na koniec... a może powinno być na początku? Sprawdź, czy twój komputer spełnia minimalne wymagania Unturned.

Minimalne, ale według mnie bo na tych grałem:
2GB RAM DDR2
Windows 7
Dual Core (e5500)
GT 220

Drake

Stary wyjadacz
Zasłużony
DogePLL napisał:
Poradnik spoko ale Unturned pójdzie na Windows XP ;)
Te wymagania, są tak jak napisałem "według mnie" bo na takim sprzęcie mi Unturned szło w sumie bez zarzutu, nie licząc oczywiście niesamowicie niskich fps'ów.
Czyli, co za tym idzie "minimalne"- takie aby dało się w miarę sprawnie grać.

Nondairytag182

Użytkownik
Mam problem, ponieważ jak chce zkozystac z gtake 0 to nie mogę pisze mi nie możesz używać tej komendy. I w safe zonach parkingach tez nie mogę użyć tej komendy.

Do góry