Drzwi, nazwy ulic, tabliczki, meble i kwiaciarnie.

Witam,
mam kilka propozycji jakie można by dodać, oczywiście to taka luźna propozycja, niektóre z poniższych pomysłów spowodują zamieszanie, nowe możliwości itp.


1. Drzwi, a dokładniej tworzenie i dorabianie kluczy.
Obecnie jest, że niektóre drzwi może otworzyć każdy gracz, a inne zaś tylko gracze z grupy, ale co Wy na to, aby dodać funkcję która umożliwiałaby otwierania i zamykanie drzwi graczom spoza grupy? Chodzi mi tu o dodanie systemu kluczy: dorabianie kluczy i dawanie ich innym - tak jak w realu. Byłaby nowa rzecz w sklepie z meblami "zamek", albo nowe drzwi "drzwi na klucz" i gracz będzie musiał mieć klucz aby je otworzyć, oczywiście będzie mógł (wyłącznie osoba która postawiła drzwi) dorabiać tyle kluczy ile będzie chciał (cena za wyrobienie klucza może wynosić ok. 300zł). Umożliwi to robienie wszelkiego rodzaju hoteli, spółdzielni mieszkaniowych, itp. Sądzę, że otworzy to wiele możliwości, szczególnie dla nowych graczy, albowiem obecnie aby mieć jakikolwiek dom trzeba wydać ok. 30tys. (licencja na dom parterowy, okna drzwi, brama garażowa itp.), a wtedy nowy gracz będzie musiał płacić np. co tydzień 200zł i posiada swoją kawalerkę, czy mieszkanie hotelowe.

2. Nazwy ulic.
Obecnie nie ma żadnych nazw ulic, wzywając policję podajemy informacje, np. "Boruta, drugi dom obok baru Czechów!", a nie lepszym pomysłem byłoby nadać nazwy ulicą? Umieścić znaki na skrzyżowaniach np. ul. Pomorska, ul. im. Mejdiego, al. im. Dzonego, a później jeszcze obowiązek dodawania nr domu (o tym rozpiszę się w następnym punkcie). Nazwy ulic mogłyby być też widoczne na mapie/GPS'ie, ale nie byłoby to konieczne.

3. Nowe, mniejsze tabliczki.
Tabliczki te miałby rozmiar podobny do tych, które stawiane są do licencji na sklep, można byłoby napisać na nich w wersie maks. 10 znaków, a miałby np. 2 linijki. W dodatku można by je wykorzystać jako numeracja domów/mieszkań (mieszkań - patrz punkt nr 1). Bardzo bym chętnie widziałbym obowiązek stawiania takich tablic z numerem domu w widocznym miejscu nad lub obok drzwi. W dodatku ciekawym pomysłem byłoby wykorzystanie nich jako podania cen rzeczy/produktów w sklepach tworzonych przez graczy.

4. Więcej mebli!
Obecnie tworząc dom mamy do wyboru łóżko, stół, piec, regał z książkami itp.
A co wy na to aby dodać więcej mebli i nie tylko mebli? Przykłady:
-kwiatki w doniczkach,
-miejsce na kładzenie przedmiotów w poziomie (obecnie jest taki "wieszak" na rzeczy metalowy i drewniany, ale można go wykorzystać tylko na ścianach), kładłoby się ten przedmiot na stole, blacie lub ziemi i kładłoby się tam np. butelkę Jozinówki lub zupę.
-stół z obrusem,
-zasłona na okno (można by ją było zasłaniać i odsłaniać okno), a gdy będzie zasłonięta to nic by nie było widać przez okno,
-wazon na kwiatki (patrz pkt. 5),
-dywany,
-obrazy,
-dywany na ścianach (tzw. arrasy),
-małe, okrągłe stoliki,
-nowe łóżka (piętrowe, podwójne, nowe kolory),
-nowe lampy na ściany i sufity,
-możliwość kładzenia podług /panele, kafelki itp/ (podobnie jak dywany),
-możliwość kładzenie ścian /drewno, tapeta, kafelki itp/ (podobnie jak obrazy i arrasy),
-możliwość tworzenia półścianki,
-pułki,
-radio, wieże, głośniki itp. /więcej muzyki trzeba dodać!/,
-dzwonek do drzwi
Czyż nieprzyjemniej będzie wtedy wracać do domu?Odpalić radio, siąść na kanapie odpalić telewizor i oglądać mecz (można by telewizorowi możliwość odtwarzania krótkich GIF'ów np. z meczy, programu informacyjnego, czy kreskówki).

5. Kwiaciarnie.
Dość absurdalny pomysł, ale sądzę, że ciekawy. Większość graczy gra na serwerze aby się dorobić, założyć własny biznes lub napadać na innych, ale rzadko widuje się graczy, którzy coś KONKRETNEGO by odgrywali, np. związek, wspólne wyjście do kawiarni, czy na spacer. Ułatwmy im to i zróbmy im KWIACIARNIE - tak kwiaciarnie, możliwość kupowania wiązanek, róż, bukietów, tulipanów, słoneczników itp itd. Przecie to jest serwer ROLEPLAY, a obecnie jest mało tego RP, jedyny stosunek teraz z innym graczem to: Sprzedam, kupię, to napad, oddawaj itemy itp. Ułatwmy to tym graczom, którzy bawią się tu w konkretny roleplay (mam też pomysł aby spowolnić rozgrywkę, aby gracze skupiali się bardziej na RP, a nie na zarabianiu, wywózkach koki, czy napadaniu, ale o tym w innym poście, bo to zmieni rozgrywkę o 180st.)

Czekam na odpowiedź, sądzę, że to są bardzo ciekawe rzeczy, zmiany, które umożliwią tworzenie nowych biznesów, spółdzielni itp.

Kamil
/Bogdan Wróbel/
 

Fiolar

Stary wyjadacz
Jak to kurwa klucz jest trudny do zrobienia jak jest od więzienia. Nie można zrobić np. drzwi i przypisać ten klucz do kilku graczy do których należą te drzwi? I jakie kurwa długie miesiące...
 
Do góry