Informacja dla osób korzystających z płatności SMS

dzonyloker

Administrator
Członek Załogi
Uprzejmie informujemy, że 12 grudnia 2018 roku w życie wchodzi nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, która wprowadza domyślny miesięczny limit na usługi Premium Rate w wysokości 35 PLN brutto.

Terminy wdrożenia:

• T-Mobile - 17 listopada
  • Play - 1 grudnia
  • Orange - 12 grudnia
  • Plus - wciąż brak stanowiska (na pewno przed 12 grudnia)

Jak zwiększyć limit na usługi premium?

• T-Mobile - poprzez wysłanie bezpłatnego SMS wpisując w treści odpowiednia kwotę: 0, 35, 75, 100, 200, 500, lub 1000 na nr 80450
  • Play - poprzez kod ussd *111*17*1# (wprowadzony zostanie limit 100 zł brutto) lub *111*18*1# (wprowadzony zostanie limit 200 zł brutto), logując się na PLAY24, dzwoniąc do BOK *500/*600 lub w salonie
  • Orange - poprzez konto Mój Orange, w salonach klienta lub przez kontakt z BOK *100
  • Plus - poprzez wysłanie smsa na bezpłatny numer 2601 o treści LIMIT SMS z wybraną kwota, np. LIMIT SMS 100

Knykciu197

Stary wyjadacz
No słabo się skończy skoro można to odblokować smsem czy kodem.

Gdyby rodzice chcieliby tak bardzo to blokować to wystarczy pójść do operatora.
No nwm czy wiesz że aktualnie świadomość rodzica na to że znika mu 50 zł z konta na abonamencie to jest że za dużo internetu używałeś a nie że smsy premium a zresztą z tego co wiem to te smsmly będą działały w taki sposób że to jeszcze trzeba potwierdzić po zalogowaniu na stronie. I dobrze pomyślmy sobie ile pieniędzy ludzie wydają na takie rzeczy a taka prawda że to gówno warte jest

K0z4k

Stary wyjadacz
No nwm czy wiesz że aktualnie świadomość rodzica na to że znika mu 50 zł z konta na abonamencie to jest że za dużo internetu używałeś a nie że smsy premium a zresztą z tego co wiem to te smsmly będą działały w taki sposób że to jeszcze trzeba potwierdzić po zalogowaniu na stronie. I dobrze pomyślmy sobie ile pieniędzy ludzie wydają na takie rzeczy a taka prawda że to gówno warte jest
To już zależy czy zauważą czy nie. Jeśli rodzice mają abonament, za który przypuśćmy co miesiąc płacą 100 zł i zobaczą, że nagle muszą zapłacić kwotę 150 zł, to już jest coś nie tak. Zapewne udadzą się oni do operatora, gdzie dowiedzą się, co jest przyczyną takiej kwoty. Będą wiedzieli, że nie przekroczyli żadnego limitu internetu, tylko przyczyną było ich dziecko, które wydało pieniążki na smsy premium.

Knykciu197

Stary wyjadacz
To już zależy czy zauważą czy nie. Jeśli rodzice mają abonament, za który przypuśćmy co miesiąc płacą 100 zł i zobaczą, że nagle muszą zapłacić kwotę 150 zł, to już jest coś nie tak. Zapewne udadzą się oni do operatora, gdzie dowiedzą się, co jest przyczyną takiej kwoty. Będą wiedzieli, że nie przekroczyli żadnego limitu internetu, tylko przyczyną było ich dziecko, które wydało pieniążki na smsy premium.
Nwm jak byłem młodszy to tak doładowywałem shakes Andrzej fidget po 50 miesięcznie przynajmniej i nigdy nie zauważyli xD

Do góry