[Poradnik] Modyfikacja broni w Unturned

esVo

Stary wyjadacz
Modyfikacje broni
Unturned
Witajcie wszyscy ocalali ! W przerwie między jedzeniem zainfekowanych warzyw, a eliminacją graczy na serverze s1.unturned.pl zapraszam do zapoznania się z materiałem w którym opiszę ulepszenia broni długiej dostępne w produkcji od @Nelsona.

Wprowadzenie

W grze znajdziemy kilkanaście różnych zewnętrznych elementów modyfikujących nasz sprzęt do eksterminacji.
Podstawowy podział wygląda następująco:
  • Modyfikacje lufy broni palnej
  • Celowniki
  • Oprzyrządowanie taktyczne
Zdecydowaną większość przedmiotów z tego podziału możemy zdobyć udając się do bazy militarnej bądź miejsc pochodnych do niej. Nie wszystkie modyfikacje dostępne są pojedynczo, w przypadku 20-krotnego zoomu optycznego znajdziemy go tylko w zestawie z Timberwolf. Każdy rodzaj broni ma swój oddzielny zakres modyfikacji.Tak o to do pistoletów pokroju colta lub berreta nie założymy oprzyrządowania taktycznego ,a dubeltówka nie może posiadać ulepszeń związanych z lufą.
Klawiszem " T " sprawdzimy obecnie posiadane dodatki oraz założymy je na naszą broń.

Modyfikacje lufy broni palnej

Wyróżniamy dwa rodzaje tej grupy ulepszeń. Odpowiadają one za:
  • Wyciszenie hałasu podczas wystrzału - potocznie tłumik (Suppressor,Muffler)
  • Zniwelowanie wydobywającego się światła podczas wystrzału (Flash Hider)

Suppressor

Biorąc pod uwagę grupę tych przedmiotów Suppressor jest stosunkowo rzadko spotykanym i wartościowym elementem. Jego miejsce występowania to przede wszystkim baza militarna oraz posterunki policji. W bardzo efektywny sposób redukuje hałas wystrzału naszej broni. Mniejszy hałas oznacza również mniejsze zainteresowanie zombie naszymi poczynaniami, a w rozgrywce multiplayer zapewniamy sobie większe bezpieczeństwo przed lokalizacją naszej postaci przez przeciwników.

Muffler

Muffler jest gorszym odpowiednikiem Suppressora pod względem efektywności działania lecz w tym przypadku mamy możliwość jego scraftowania co zwiększa statystykę dostępności tego przedmiotu.

Receptura craftingu dla Mufflera wygląda następująco:
2xCanned Cola + 2xCan + Campfire

Flash Hider

Jest jedyną modyfikacją redukującą do zera efekt wydobywającego się światła podczas wystrzału. Przedmiot piekielnie opłacalny gdy zapada noc na serverze multiplayer. Wystrzał z broni nie używającej tego dodatku w porach nocnych widoczny jest z bardzo dalekiej odległości. Flash Hider zapewni Ci bezpieczeństwo przed niechcianą lokalizacją ze strony przeciwnika. Niżej przedstawiam porównanie wystrzału z oraz bez Flash Hidera.

Celowniki

W Unturned dostępnych jest spora gama przyrządów celowniczych. Począwszy od zwykłych wersji aż po modyfikacje optyczne.

• Podstawowe celowniki (Red dot, Holographic sight)
  • Celowniki optyczne (6x zoom scope,7x zoom scope,12x zoom scope,20x zoom scope)

Red dot

Red dot to rodzaj celownika charakteryzujący się przejrzystą szybką posiadającą w swoim centralnym punkcie czerwoną kropkę. Bardzo popularna w świecie gier fps modyfikacja broni. Często możemy go spotkać w bazie militarnej.

Holographic sight

Rozbudowana wersja poprzednika. Najczęstszym występowaniem wykazuje się baza militarna.

6x zoom scope

Celownik optyczny z najmniejszym przybliżeniem dostępnym w Unturned. Miejscem najczęstszego występowania jest baza militarna.

7x zoom scope

Celownik optyczny z siedmiokrotnym przybliżeniem.

12x zoom scope

Celownik optyczny posiadający dwunastokrotny zoom
20x zoom scope

Ostatnia wersja celownika optycznego dostępnego w grze. Dostępny jest tylko w pakcie z Timberwolf.

Oprzyrządowanie taktyczne

Omówiliśmy już modyfikację lufy oraz wszystkie celowniki teraz czas skupić się taktycznych elementach broni. Tą grupę dodatków możemy podzielić na dwie grupy ze względu na pełnioną przez nie funkcje.

• Laser, Latarka taktyczna oraz bagnet
  • Przyrządy zmniejszające odrzut broni przy wystrzale
Laser

Laser jest modyfikacją wyposażającą broń w czerwoną kropkę pojawiającą się na aktualnym naszym celu. Znikoma przydatność tej funkcji w grze skutkuje małą wartością tego przedmiotu. Włączamy i wyłączamy klawiszem "F"

Latarka taktyczna

Podczepiana do broni latarka zwiększająca widoczność w nocy. Znikoma użyteczność na serverach multiplayer ze względu na zdradzaną przez nas pozycję. Włączamy i wyłączamy klawiszem "F". Latarkę można też stworzyć przy pomocy Handlamp oraz 2 Duct Tape.

Bagnet

To jedyna modyfikacja broni, która pomaga nam przy walkach w zwarciu. Po założeniu używamy jej za pomocą klawisza "F". Postać wyposażona w ten dodatek nie jest zmuszona do zmiany broni długiej na broń białą przy walce z zombie.

Modyfikacje dotyczące zminimalizowaniu odrzutu broni palnej

Bipod

Charakteryzuje go największa skuteczność niwelowania rozrzutu podczas strzału. Polecany do karabinów snajperskich ze względu na konieczność leżenia dla pojawiania się efektu. Test modyfikacji załączony niżej.

Angle grip

Kolejny przedmiot o podobnym przeznaczeniu stosowany najczęściej w broniach o charakterze automatycznym. Niweluje rozrzut w poziomie. Niżej przedstawiam test z zamontowanym Angle grip oraz podczas jego braku. Model broni użyty do testu to Maplestrike z załączonym trybem auto.

Brak modyfikacji | Zamontowany Angle Grip

Vertical Grip

Gorsza wersja Bipodu porównując efekt redukcji.Natomiast przewagą tego przedmiotu są pozycję w jakich można go używać (Stojąca,leżąca,kucanie)

Porównanie efektywności Bipod oraz Vertical Grip

Informacje o teście

Testowałem obydwa dodatki na Tiberwolf ze względu na największą widoczną różnice między nimi. Wszystkie wystrzały oddane były z tego samego punktu wyjściowego (środek głowy tarczy) oraz w pozycji leżącej co jest bardzo ważne ponieważ Bipod działa tylko w tej konfiguracji, a Vertical Grip poprawia celność nawet w pozycji stojącej lub kucania. Jeżeli chodzi o Angle Grip podczas testu nie zauważyłem znacznej różnicy dlatego też na razie nie publikuje wyników dla tej modyfikacji.

Na początku pokazuje rozrzut Timberwolf bez zainstalowanej modyfikacji. Celowałem w głowę tarczy, a punktem końcowym w jakim znalazł się celownik była ziemia przed stanowiskiem o_O

Teraz zobaczymy efekt z zainstalowanym na broni Vertical Grip. Punkt przed strzał to znowu głowa tarczy natomiast po wystrzale celownik znalazł się na środku torsu tarczy.

A na koniec zostawiłem najlepsze czyli jak to wygląda dla Bipod !

*************************************************​
Poradnik napisany przez esVo dla unturned.pl.
Zakaz kopiowania.
Zdecydowana większość grafik stworzona jest przez moją osobę.

NightmarePL

Użytkownik
Super poradnik. Wcześniej wogóle nie ogarniałem tych "modyfikacji dotyczących zminimalizowania odrzutu broni palnej". Innym też się napewno przyda :) .

esVo

Stary wyjadacz
Aktualizacja 1.08.2014

Dodano porównanie rozrzutów podczas braku dodatku oraz korzystania z Bipod i Verticalgrip (gif)

Rosiak

Stary wyjadacz
Programista/Kreator
Z tego co wiem, to angle grip zmniejsza rozrzut pocisków na boki, a nie pionowy odrzut.

esVo

Stary wyjadacz
Rosiak napisał:
Z tego co wiem, to angle grip zmniejsza rozrzut pocisków na boki, a nie pionowy odrzut.
Zgadza się tak też napisałem :p Tylko nadal twierdzę, że nie widać jakiegoś piorunującego efektu. Sprawdze jeszcze raz :)

esVo

Stary wyjadacz
Aktualizacja 03.08.2014 - Dodano porównanie działania Angle Grip

Jednak coś tam daje ta modyfikacja ale pytanie kto używa full auto w Unturned :p

Do góry