[RolePlay] Działki na 7 dni, masowy unban i inne

Od startu nowej edycji serwera minęły ponad dwa tygodnie, więc czas na opis zmian jakie zaszły na serwerze po starcie.

System działek został trochę zmieniony. Chcę go tutaj też trochę opisać bo dostaję mnóstwo wiadomości z zapytaniami jak działa ten system. Działki to specjalne regiony na których nie potrzebujemy licencji na dom. Wchodząc na taki regon wyświetla nam się ekran z ceną działki, informacjami, zdjęciem, czasem, itp. Od teraz działki kupujemy na 7 dni, a nie jak wcześniej na rok. Czas posiadania działki możemy przedłużać i jest to bardzo tanie bo kosztuje zaledwie 0.01% ceny działki. Jeśli po 7 dniach działka nie zostanie opłacona to system automatycznie zrobi wipe działki usuwając wszystkie obiekty, właściciela i będzie ona ponownie dostępna do kupienia. Działkę teraz można też sprzedać za 100% jej kwoty, wcześniej było to chyba 70% ale trzeba pamiętać, że cena jest pomniejszona o cenę przedłużenia (jakieś małe kwoty jak wcześniej wspominałem). Przy sprzedaży działki wszystkie rzeczy zostaną z niej usunięte, więc przed sprzedażą należy zdjąć wszystkie postawione elementy.
Unturned_GHguEFb2We.jpg


Z banlisty usunięte zostały wszystkie (po za kilkoma specjalnymi graczami) bany które były starsze niż rok. W ogólnym rozrachunku ponad 2000 kont dostało unbana.

Przywrócony został system medyków. Na początku nie było planów przywracania frakcji medyków ale zebrała się fajna grupa ludzi która chciała ją poprowadzić. Zdecydowaliśmy się ponownie wprowadzić frakcję medyków z drobnymi modyfikacjami i zobaczyć jak nowi ordynatorzy poradzą sobie z prowadzeniem tej grupy.
Dajcie znać czy podoba wam sie frakcja medyków i jak sprawują się nowi medycy w swojej pracy :)

Nowości:
 • Frakcja medyków
 • Departament medyczny
 • Bany starsze niż rok usunięte

Zmiany:
 • Działki kupujemy na 7 dni, a nie na 365 dni
 • Przedłużenie działki kosztuje 0.01% wartości działki
 • Działki sprzedajemy za 100% ceny kupna
 • Poprawione niektóre wjazdy na mosty
 • Zmniejszona szansa utraty koła przy uderzeniu pojazdem z 25% na 10%
 • Hk usunięte ze sklepu na omedze przez błędne obrażenia
 • Poprawiono Fotoradary. Większy margines błędu przy sczytywaniu prędkości auta. Czasami robiło zdjęcia jadąc 5km/h wolniej.
 • Na początku edycji nie można było budować na bazie omega. Strefa została poprawiona i można tam zająć każde mieszkanie.
 
Dzony
Medycy moim zdaniem dobrze działają tylko czasami wieje nudami i odechciewa się grać, natomiast mam pytanie, kiedy opłaca się działki np

Kupiliśmy działkę -> mija 7 dni -> równo z datą zakupu dokupujemy 7 dni
Czy np.
Kupiliśmy działkę -> wykupujemy na zapas dni np ( 3 miesiące )
 
Medycy moim zdaniem dobrze działają tylko czasami wieje nudami i odechciewa się grać, natomiast mam pytanie, kiedy opłaca się działki np

Kupiliśmy działkę -> mija 7 dni -> równo z datą zakupu dokupujemy 7 dni
Czy np.
Kupiliśmy działkę -> wykupujemy na zapas dni np ( 3 miesiące )
Przedłużasz kiedy chcesz i na max 7 dni. Czym maksymalna cena przedłużenia jest ostatniego dnia.
 
Do góry