[RolePlay] Szanse na powrót?

Wszyscy zainteresowani serwerem RolePlay już wiedzą, że jakiś czas temu został wyłączony. Było to spowodowane małą ilością graczy na serwerze i brakiem pomysłów jak ten stan rzeczy zmienić. Po zamknięciu serwera odezwało się od groma ludzi, co było dla mnie zaskoczeniem i zaczęli sypać pomysłami na lewo i prawo. Na naszym discord też udało się kilka razy pogadać. Wszystkim dziękuje za takie zainteresowanie, pomysły i zachęcenie mnie do przywrócenia serwera. Jednak sam wipe nie wystarczy. Postaram sie tutaj opisać mniej-więcej rzeczy które proponowali gracze.

Administracja serwera
Bardzo poruszaną kwestią jest administracja i policjarp która tą funkcję pełniła. Doszliśmy do wniosku, że trzeba zrobić częściową rozdzielność tych rang i normalnie prowadzić rekrutację na funkcje moderatorów i adminów. Raczej wyglądałoby to tak, że rangi administracyjne byłyby na wszystkie serwery Unturned.pl i osoby które mają już rangi na survivalach, będą też je miały na roleplay. Czyli jedna rekrutacja na całą serwerownie.

PolicjaRp
Jak już zostało napisane wyżej. PolicjaRp nie może być administracją. Dla lepszej sprawności działania tej organizacji potrzeba kilku komendantów. @mejdi był bardzo dobrym komendantem, nie raz rozwiązywał sprawy które na pierwszy rzut oka wyglądały inaczej, ale nie wszystko da się ogarnąć samemu i jedna osoba nie zawsze ma czas na załatwienie wszystkich spraw. Teraz w PolicjiRp nie ma nikogo więc cała rekrutacja na nowo i bez ludzi w tej organizacji nie będzie serwera. Ktoś też zaproponował zrobienie systemu awansów, a nie jak było teraz że praktycznie każdy miał dostęp do wszystkich rzeczy po odbyciu okresu testowego. Komendanci na początku musieliby przerobić regulamin organizacji, żeby nie było takich głupot jak rutynowa kontrola, sprawdzanie kartoteki przy rutynowej kontroli i inne.

Czat
Całkowita reorganizacja czatu. OOC jako czat globalny. IC jako czat lokalny. Dodanie twittów które wyświetlają się na czacie, może uda się to połączyć z telefonem, że jak ktoś pisze w telefonie "news" to wyskakuje on tez jako twitt na czacie. Przywrócenie darknetu który pobiera 50-100 nielegalnej kasy za wiadomość na nim.

Bronie długie
Ograniczenie broni długich dla wszystkich graczy. Padła taka propozycje żeby dało się kupić tylko gorsze broni typu pistolety i pmy, a długie do zdobycia na eventach typu black market. Dokładną listę broni które będą sprzedawały npc można ustalić. Możliwość noszenia broni długiej na swojej posiadłości lub dowolne eksponowanie jej w trofeum itp.

Napady
Usuniecie trybu pve/pvp i zostawić zawsze włączony pve tak żeby nie było obrażeń od broni białej. Usunięcie zasady, że można zabić bez interakcji gracza z maską. Niektórzy też proponowali zostawienie tylko zielonej strefy w głównym mieście i pozwolić napadać w miastach tylko nocą. Dodać zasadę, że napada się tylko w maskach do kupienia u bandyty.

Inne przedstawione propozycje
  • Przywrócić użyteczność strefy D1.
  • Poprawa zarobków z marychy.
  • Przejecie strefy daje +100% zarobku, a nie 50%.
  • Nerf gin i tonic.
  • Łatwiejszy start dla bamboli. Przykładowo większa ilość skał na kopalni żeby 1-2 osoby nie czyściły respa.
  • Zrobienie nowej nielegalnej pracy i przerobienie wytwarzania koki.
  • Podniesienie ceny digla.
  • Zmniejszenie stref przejmowania. Można przejmować tylko w pomieszczeniu gdzie jest npc.

Wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuje za propozycję i dotrwanie do tego co teraz czytacie. Myślę, że rozpoczęcie prac nad serwerem musi wystartować od skompletowania administracji i policjirp.
Jesteśmy otwarci na dalsze propozycje i hejt, może czegoś w tym poście nie wpisałem ale starałem się opisać wszystkie zapamiętane rzeczy.

Dzony

Komentarze

Bronie długie
Ograniczenie broni długich dla wszystkich graczy. Padła taka propozycje żeby dało się kupić tylko gorsze broni typu pistolety i pmy, a długie do zdobycia na eventach typu black market. Dokładną listę broni które będą sprzedawały npc można ustalić. Możliwość noszenia broni długiej na swojej posiadłości lub dowolne eksponowanie jej w trofeum itp.
Ale czy wtedy omega i mafioza nie beda useless

@dzonyloker
Moje propozycje:
2. Przywrócić stare stealywealy tylko w przypadku nieudanego stealowania np. 6k i 30k ogólnie za wytrych
3. W przypadku edy na (pistolety) dodanie specjalnego moda na bronie dla policji, typu mp7, mp9, pistolety = glocki ect.

@dzonyloker
Moje propozycje:
2. Przywrócić stare stealywealy tylko w przypadku nieudanego stealowania np. 6k i 30k ogólnie za wytrych
3. W przypadku edy na (pistolety) dodanie specjalnego moda na bronie dla policji, typu mp7, mp9, pistolety = glocki ect.
dobry pomysl obierku

@dzonyloker
Moje propozycje:
bronie zmodowane sa do dupy

Do góry